★★★★★ 4.8 122 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.ravir.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Specifications: Center Electrode Tip Material: Iridium; Center Electrode Core Material: Nickel-Clad-Copper; Seat Type: Gasket; Reach: 26.5mm (1.04"); Hex Size: 5/8" (16mm); Terminal Type: Solid; Gap: 0.043" (1.1mm); Resistor Value: 5k Ohm; Heat Range: 7; Thread Diameter: 12mm; Shape: Taper Cut
Gap Size 0.04 Inches
Brand Name E-Shin
Thread Size 12mm
Manufacturer E-Shin
Model Number ES-93175-6PCS
Core Material Nickel-Clad-Copper
Top Material Type Iridium
Automotive Fit Type Vehicle Specific Fit
Included Components 6* Iridium Spark Plugs
Manufacturer Part Number ES-93175-6PCS
Compatible with Vehicle Type Car
Manufacturer Warranty Description 1 year
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
122 ratings | 50 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (106)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (12)